שי חורב אלי נחמיאס
"בהגיגי תבער אש"
תולדות מכבי האש בחיפה רבתי
שרותי הכיבוי באיזור חיפה פועלים מאז שנת 1933, כאשר אושר לחברי ה"הגנה" להקים את אגודת "מכבי אש מתנדבים". כשלוש שנים מאוחר יותר כבר נפתחה תחנת הכיבוי הראשונה בחיפה, ברחוב פבזנר אשר בהדר הכרמל. בשנת 1940 הוקמה תחנת הכיבוי ליד מטה המשטרה הבריטי בחיפה ופעלה תחת אחריות הג"א הבריטי.
בשנת 1948 עברה תחנת הכיבוי הבריטית לאחריות עיריית חיפה ואילו תחנת הכיבוי של המתנדבים המשיכה לפעול כאגודה נפרדת שמימנה עצמה מכספי תרומות ומסיוע העירייה ומוסדות ציבוריים. כך פעלו, עד שנת 1962, שני שרותי כיבוי אש נפרדים בחיפה, זה לצד זה האחד ברחוב פבזנר אשר בהדר הכרמל והשני בתחנה אשר ברחוב יפו בעיר התחתית.
בשנת 1962, לאחר שפורסם חוק שרותי הכבאות וחוק איגודי ערים, התארגן האיגוד של שלוש-עשרה הרשויות המקומיות בהתאם לצו איגוד ערים שפורסם על ידי שר הפנים.
ספר ייחודי זה שופך אור ומספר את סיפור תולדות מכבי האש בחיפה רבתי, החל מן הימים הראשונים, דרך המאבקים מול שלטון זר עד שהגיע למעמדו ולמקומו הנוכחי כגוף כיבוי חשוב ומשפיע.
ספר זה הנו פרי מחקר מעמיק אשר במהלכו ליקטו המחברים כל שבב מידע שעלה בידם, מארכיונים, מקטעי עתונות ומראיונות עם כבאים לדרגותיהם ולרמותיהם. בצד סיפוריהם המרתקים מביאים המחברים מידע מפורט ורב ערך השופך אור על תולדות כיבוי האש בחיפה רבתי.


מחיר קטלוגי: 78 ₪

שנת הוצאה: 2008
המחיר אצלנו: 55 ₪ כריכה רכה
החסכון = 23 ₪ 322 עמ'
גודל: 17X24