טקס לזכרו של משה ורטמן ז"ל, נערך על ידי משפחתו במוזיאון העיר חיפה

טקס לזכרו של משה ורטמן ז"ל, נערך במוזיאון העיר חיפה.
האירוע נערך ביוזמת משפחתו של ורטמן ז"ל - אשר הציגה את ספרו הביוגרפי של ד"ר אלי נחמיאס "בנתיבי מאבק והגשמה".
באירוע נטלו חלק כ-200 משתתפים. הטקס הונחה על ידי גב' ברכה סלע, מזכירת העיר חיפה ובוצע על ידי יחידת הטקסים בעירית חיפה, בניהולה של חגית שנער.

באירוע השתתפו: ראש העיר חיפה - מר יונה יהב, עו"ד משה שחל, ח"כ בוז'י הרצוג, גדעון בן - ישראל.

ד"ר אלי נחמיאס, כותב הספר הביוגרפי על משה ורטמן, פתח את האירוע - בציינו כי לצורך כתיבת הספר הקליט במשך כ-40 שעות את ורטמן המנוח; "למדתי להכיר את אופיו של האיש אשר טבע את חותמו העמוק על "חיפה האדומה" ציין נחמיאס. עוד הוסיף כי ורמן נטל חלק באירועים מסעירים של המדינה וכי כיהן כיו"ר הקואליציה בממשלת רבין הראשונה. את דבריו סיכם בכך שהלכה מעימנו דמות ראשונה במעלה לצורך התייעצות לעת הצורך.

עו"ד משה שחל, ח"כ ושר לשעבר, ציין כי הכיר את ורטמן אישית. גם הוא ציין שורטמן היה אדם חכם שייחסר לכולנו, כאשר קיים הצורך להתייעץ עימו. עוד ציין משה שחל כי ורטמן היה איש ארגון יוצא מן הכלל - שאפשר רק להתפעל ממנו. "משה ורטמן היה סמל למה שכונה "חיפה האדומה", ציין שחל.
יצחק (בוז') הרצוג - לשעבר שר הרווחה, העיר כי גדל בביתו לאור הסיפורים על מפא"י, גולדה מאיר, אשכול וכמובן - משה ורטמן. חיפה היתה עדה למשברים גדולים (פוליטיים וציבוריי) ומשה ורטמן נטל חלק בכולם. אין ספק שורטמן היה חלק חשוב של אשיות התרבות הפוליטית של חיפה. ציין הרצוג.

גדעון בן ישראל, יו"ר הסתדרות הגימלאים בישראל - העיר כי ורטמן היה מעורב בכל ענייני הגימלאים. ורטמן הכיר את בעיות הגימלאים ופעל למענם בכל ליבו ומירצו. "חסר לי חבר להתייעץ עימו" ציין גדעון בן ישראל.

ראש העיר, מר יונה יהב, העיר כי הכיר את ורטמן אישית. ורטמן היה איש חשוב במערכת הפליטית של מפא"י בחיפה וכולנו הערכנו אותו אך גם יראנו מפניו. ורטמן תמך בי להפוך לראש העיר חיפה ועזר לי - העיר יונה יהב, והוסיף כי גם בכהנו כיו"ר המחלקה לאזרחים ותיקים בעירית חיפה, תרם ורטמן רבות למען האינטרסים של הגימלאים בחיפה.

אלי נחמיאס
050-7294285